Güvenli Alışveriş

Ömür boyu SSL - Sitee.eu
SSL (Secure Sockets Layer) Sunucu ile istemci arasında ki iletişimin şifrelenmesini sağlayan özel bir şifreleme sistemidir. Genel olarak tüm alışveriş sitelerinin kullanılan ve dünyada tek geçerli olan şifreleme sistemi olarak bilinmektedir. Sizin girdiğiniz bilgileri karşı tarafa yollarken 128 Bit bir şifreleme tekniği kullanarak 3. kişi yada kişilerin bilgilerinizi görme, saklama gibi davranışlarını ortadan kaldırmaktadır. Bilgileriniz gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru bilgiler alıcı tarafından okunabilir hale getirilir. Her iki tarafta da doğrulama işlemi yapılarak işlem gizliliğinin bütünlüğü sağlanır. Sizin girdiğiniz bilgileri biz dahi görememekteyiz. Bu nedenden dolayı sitemizden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. 
SSL Özellikleri Nelerdir? 
  1. Mesaların şifrelenmesi ve 3. kişiler tarafından açığa çıkmasını engellemek
  2. Mesajların gönderen ve alıcıların doğru gönderim ve yerleri olduğunu açık bir şekilde sağlar.
  3. İletilen gönderilerin tarih zaman yer doğrulamasını yapar. 
  4. Dökümanların arşiv oluşumunu sağlayarak güvenlik noktasında önemli iş yapar
  5.  
SSL Çalışma Mantığı Nedir? 

SSL Public Key/Private Key adı verilmektedir. Bu gönderilen anahtarın kullanım davranışlarına dayalı bir şifreleme sistemidir. SSL şifrelemesi genellikle iki anahtar türünü kullanmaktadır. Bu anahtarlar yazılımlar sayesinde gerekli bilgileri değiştirerek oluşmaktadır. Oluşturulan veride ki kod sistemini sadece gönderilen sunucu tarafından açılmasına izin verilir. Bu nedenden dolayı diğer kötü niyetli kişiler tarafından asla çözünemeyen bir yazılımdır. 

3D Secure Nedir Ne işe Yarar?
İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin maksimuma çıkarılması için visa ve mastercard tarafından geliştirilmiş son derece güvenli bir sistemdir. Bir ödeme işlemi sırasında kartın sahibini bankanın web sitesine yönlendirerek karta ait şifre onayı yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede kart bilgilerinizi bir başkası biliyor olsa bile kart onayı şifrenizi siz bildiğiniz için başkaları sizin onayınız olmadan kullanım sağlayamazlar. 

3DSecure Neden Güvenlidir? 
3d Secuture güvenli sisteminde kart sahibine banka sadece kart sahibinin bileceği bir şifre göndermektedir. Bu şifre sisteme girilmeden ödeme yapılmamaktadır. Şifrelemenin amacı sadece kart sahibinin doğru kişi olduğunu onaylaması üzerine kurulmuş güvenli bir sistemdir. Bu nedenle size bankanız tarafından gelen şifreleri 3. bir kişi ile paylaşmamanız önerilir. 

Daha Güvenli Ödeme Nasıl Yapılmaktadır? 
%100 güvenli bir alışveriş olmasını istediğiniz durumlarda kullanabileceğiniz bir kaç önerimiz olacaktır. Sanal kart kullanımı ile ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her bankanın kendine ait sanal kartı bulunmaktadır. Kartınızın içerisine belli miktar para göndererek sanal kartınızı sisteme girebilirsiniz. Böylelikle asıl banka kartınız güvende olmuş olur.