İade & İptal İşlemleri

Değerli Müşterimiz; Türkiye’de ve dünyadaki seçkin kuyumcularda satılan ve milyonlarca insan tarafından beğeniyle kullanılan KOLYECİK ürünlerini seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz sürekli yenilenen ürün çeşitlerimizi www.kolyecik.com.tr web sayfamızdan izleyebilir, hizmetlerimizle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Satın aldığınız ürün, tasarım aşamasından üretime geçişine kadar KOLYECİK kalitesi ve ayar garantisi altında satılmaktadır. Sertifikanız KOLYECİK markası taşıyan ürünlerin standartlara uygun ve tam ayarlı olduğunun belgesidir. 14 ayar ürünlerin 916 milyem üretildiğini ve aynı ayardan geri alınacağını taahhüt ederiz.

KOLYECİK IŞILTISINI UZUN YILLAR TAŞIMAK İÇİN

1- Mücevherlerinizi çok uzun süre kapalı, havasız ortamlarda tutmayınız. Oksijensiz ortamlar mücevher yüzeyinde okside olup renk atmasına neden olabilmektedir.

2- Takılarınızı asitli bileşimler, çamaşır suyu, aseton ve benzeri çeşitli kimyasallar içeren maddelerden uzak tutunuz. Deterjanlar ve hatta el kremleri bile mücevherlerinizin doğal görüntüsünü bozabilir.

3- Saç spreyleri ve kozmetikler başta inci olmak üzere mücevherlerinize zarar verebilir. Bu gibi işlemlerden sonra yumuşak bir kumaş ile temizleyerek okside olmalarını engelleyebilirsiniz.

4- Mücevherlerinizin dış etkiye maruz kalabileceği durumlarda (temizlik, spor vb.) kullanmamanızı öneririz.

5- Klipsli ve kilitli ürünlerin kullanımı sırasında zorlanmaması gereklidir.

6- KOLYECİK mücevherlerinizi, garanti süresi boyunca en yakın KOLYECİK yetkili satış noktamızdan ücretsiz bakım yaptırabilirsiniz.

7- Mücevherleriniz, çizilmesini önlemek için darbelerden korunmalı ve birbirleri ile temas etmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.

İade alma ve değiştirme prosedürü

6502. tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre satın almış olduğunuz ürünü; fatura tarihinden sonraki ilk on beş gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde başka bir altın grubu ürün ile değiştirebilirsiniz. Üründe herhangi bir ayıp olmamasına rağmen üründen cayıldığında belirtilen süre içinde değişim yapabilir fakat para iadesi yapılamamaktadır. Ürün/takı üzerinde bakım, onarım, karartma, cila, boy ölçüsü vb. işlemler yaptırılması için ürünün KOLYECİK satış noktasına götürülmesi gerekmektedir. KOLYECİK uzman ekibi haricinde yapılacak işlemler ürünü garanti kapsamının dışına çıkartacak olup; bu tür işlemlerden doğabilecek istenmeyen durumlardan KOLYECİK sorumlu değildir. Tüketici kaynaklı oluşabilecek her türlü hasar, kullanım hatası ve kullanım talimatında belirtilen kurallara uyulmaması sonucu ürüne gelebilecek zararlar ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur. Üretmekte olduğumuz mücevher ve takı tasarımlarının 6768 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu gereğince, tüm hakları KOLYECİK ‘e ait bulunmaktadır.